تبلیغات
تست خودهیپنوتیزمی ،خودشناسی،روانشناسی - آموزش خودهیپنوتیزمی
تاریخ : چهارشنبه 12 مهر 1391 | 07:07 ب.ظ | نویسنده : دکتر جمشید هاشمی

آموزش خودهیپنوتیزمی

1- محل و زمان مناسب برای اجرای تمرینات انتخاب کنید که از آرامش نسبی برخوردار باشد ومشغله خانوادگی و کاری , در آن مدت اجرای تمرینات , دخالتی نداشته باشد.

2- تمام بندهای اضافی از قبیل ساعت انگشتر وغیره را از خود دور کنید

3- لباس ساده و راحتی به تن کنید که در آن احساس آرامش نمائید.

4- بهترین حالت این است که به پشت دراز بکشید , در غیر این صورت می توانید روی صندلی یا مبل راحتی بنشینید و سپس چند نفس عمیق بکشید و این نفس کشیدن ها در نحوه اجرای عمل خود هیپنوتیزم بسیار مهم است و نحوه نفس کشیدن عمیق به این صورت است که اگر در مدت هشت ثانیه عمل دم را انجام می دهید , باید در مدتی حدود یک ثانیه , آن هوای فشرده داخل ریه را , کاملا تخلیه نمائید و این عمل را آنقدر انجام دهید تا اینکه گرمای ملایمی در قسمت چپ یا راست سر یا گردن احساس نمائید و این احساس در افراد بین چهار تا بیست و دو نفس به وجود می آید و پس از آن احساس , اقدام به تنفس با ریتم معمولی نمائید.
یکی از بزرگترین نیروهایی که در ذات هر فردی به صورت پنهان وجود دارد , قدرت تفکر و اندیشه و تخیل های او می باشد و متاسفانه بسیاری از مردم , شناختی نسبت به آن ندارند و زندگی را بدون آگاهی از نیروهای درونی خویش , سپری می نمایند و این نیروها هستند که در شرایط خاصی , تمام کنترل و قدرت های جسم مادی را در اختیار خویش در می آورند.

5- کلمه یا لغت یا جمله کلیدی را که از قبل برای خود انتخاب نموده اید , برای آرامش جسم و روح و روان , چند بار تکرار نمائید.

6- در این موقع چشم ها را ببندید و مجددا لغت کلیدی را چند بار دیگر تکرار کنید.

7- در ذهن با خود صحبت کنید و بگوئید که "من از یک تا ده می شمارم و در حین شمارش پلک چشمهایم بتدریج سنگین می شوند , به طوری که پس از شمارش عدد ده , قادر به باز کردن پلک چشمهایم نخواهم بود" سپس شروع به شمارش نمائید و زمانی که عدد ده را شمارش نمودید , آنگاه پلک پلک چشمها را آزمایش کنید , ضمن اینکه فاصله هر شمارش می تواند بین دو تا سه نفس کشیدن معمولی شما باشد.

چنانچه در این موقع پلک چشم ها باز نشدند , باید بدانید که توانسته اید قسمتی از بدن خود را تحت تاثیر نیروی تلقینات ذهنی خویش در آورید و این اولین و مهمترین گامی است که در خود هیپنوتیزم توانسته اید بردارید , ولی اگر پلک چشم های شما از هم باز شدند , باید تمرین را مجددا شروع نمائید و در این امر هیچ عجله ای از خود نشان ندهید و هرگز انجام این اعمال را بازی و شوخی نگیرید , چون بعدها اثرات ناباوری بدی در ذهنتان بوجود خواهد آمد.

ادامه دارد ....

منبع " nodan.page.tl "

www.aramgroup.ir
طبقه بندی: خودهیپنوتیزمی،
برچسب ها: روانشناسی، خودهیپنوتیزمی، خودشناسی، کنترل ذهن، استاد آرام، تجسم خلاق،
دنبالک ها: aramgroup.ir، تجسم خلاق،