تبلیغات
تست خودهیپنوتیزمی ،خودشناسی،روانشناسی - ادامه آیا من آدم خشنی هستم؟+ تست روانشناسی
تاریخ : شنبه 11 اردیبهشت 1395 | 11:51 ق.ظ | نویسنده : دکتر جمشید هاشمی
ادامه آیا من آدم خشنی هستم؟+ تست روانشناسی
اصلا خشم یعنی چه؟

خشم، احساس ناخرسندی و ناخوشایند و خصومت ما در مقابل خودمان یا دیگران یا موقعیتی که پیش آمده است که یکسری واکنش‌های بیرونی هم دارد؛ مثل چهره برافروخته، حالت از کوره در رفتن و رفتارهای تکانشی که انرژی‌های خشم را به این طریق نشان می‌دهیم.همه ما ممکن است دچار ناراحتی‌ها، اختلاف‌ها و غم‌هایی در طول روز شویم ولی خشم ظاهر آدم‌ها را بیشتر به‌هم می‌ریزد و انرژی منفی آن بسیار شدیدتر است. اگر ناراحتی‌های ما روی هم جمع شوند، خشم شکل می‌گیرد (یعنی ناراحتی‌هایی که تلنبار شده، بیان نشده، به آنها نپرداخته‌ایم و در‌ک‌شان نکرده‌ایم.) معمولا افرادی که نمی‌‌‌دانند چگونه مسائل و ناراحتی‌هایشان را با خودشان یا دیگران حل کنند دچار خشم می‌شوند.

چند جور خشمگین می‌‌شویم؟

خشم به خودمان: نشان‌دهنده این است که من با خودم مسائلی دارم که حل نشده‌اند و حس‌های نامطلوبی نسبت به خودم دارم.خشم به دیگران: این یعنی تحمل پذیرش رفتارهای دیگران را نداریم. شاید حتی مهارت‌های گفت‌وگو و رفتارهای سازنده با دیگران را هم نداشته باشیم.خشم به شرایط: معمولا افراد خشمگین رابطه عمیق و زیبایی با خودشان ندارند. خود را خیلی دوست ندارند. حالا اطرافیان وقتی این را بدانند می‌توانند کمک کنند تا این جایگاه خالی و خلأعشق برای آنها پر شود.


اما از کجا بفهمید که مثلا خواستگارتان آدم خشنی هست یا نه. یکی از توصیه‌های اصلی و اکید ما قبل از ازدواج این است که حتما زمانی را برای شناخت هم قائل شوید و این زمان لزوما چند روز، یک هفته یا یک ماه نیست. معمولا دوره شناخت را بین 6 ماه تا یک سال پیشنهاد می‌کنیم زیرا رفتارهای مختلف و خاص افراد در طول زمان، بالاخره خودش را نشان می‌‌دهد. باید زمان قابل‌ملاحظه‌ای را با فرد بگذرانید، البته نه فقط با پیامک و تلفن بلکه بهتر است خانواده‌ها و دوستان دو طرف هم در موقعیت‌های مختلف با هم آشنا شوند.

معمولا خشم یکسری آثار دارد؛ مثل اینکه فرد وقتی چیزی مطابق سلایق و عقایدش نباشد خیلی به هم می‌ریزد و برافروخته می‌شود، با فشار و حرص صحبت می‌کند و شما متوجه می‌شوید که انرژی منفی او در یک لحظه بالا می‌رود.معمولا افرادی که دچار پرخاشگری هستند از تن صدای بالایی برخوردارند و از کلمات پرخاشگرانه و توهین‌آمیز استفاده می‌کنند. به هر حال این افراد در طول زمان خودشان را نشان می‌دهند. افراد خشمگین ممکن است تا مدت طولانی بتوانند چهره خوبی از خود نشان دهند اما کم‌کم چهره واقعی‌شان آشکار می‌شود.
منبع :دلگرم 


برچسب ها: تست روانشناسی، خشم، تجسم خلاق، استاد آرام،