تبلیغات
تست خودهیپنوتیزمی ،خودشناسی،روانشناسی - افسردگی - تست افسردگی
تاریخ : سه شنبه 24 شهریور 1394 | 05:31 ب.ظ | نویسنده : دکتر جمشید هاشمی
افسردگی - تست افسردگی
علل ایجادافسردگی


عوامل زیادی می توانند در ایجاد افسردگی نقش داشته باشند از جمله وراثت (ژن ها) ، شخصیت مستعد افراد ( افراد وسواسی ، احساساتی ، مضطرب ، انعطاف پذیر ) ، سرگذشت نامناسب زندگی ( از دست دادن والدین ، رفتار والدین ، تنبیه شدن ، سوء استفاده های بدنی ، حوادث غیر مترقبه ) استرس ها و فشارهای عصبی (که در بخش استرس به آن ها اشاره شد) الگوهای نامناسب فکری، بیماری های نا مناسب جسمی و محیط نامناسب زندگی ( خانه های کم نور، نمناک، دکوراسیون نامناسب و تیره، نبود وسایل فرح بخش، نداشتن تفریحات منظم ، کمبود رفاه )
هر یک از عوامل فوق می تواند دلیلی بر ایجاد افسردگی باشد . خیلی از این عوامل از کنترل ما خارج است، مثل عوامل ارثی یا رویدادهای ناخواسته زندگی، ولی بسیاری از عوامل مثل کاهش فشارهای عصبی ، افزایش برنامه های فرح بخش ، تغییر محیط زندگی و الگوهای نامناسب فکری قابل کنترل است که برای این مهم راهکارهایی را پیشنهاد خواهیم کرد .


درجات و انواعافسردگی


افسردگی را به طور کلی می توان به چهار درجه تقسیم کرد :

1- افسردگی خفیف
2- افسردگی متوسط
3- افسردگی شدید
4- افسردگی بسیار شدید

البته طبقه بندی های دیگری نیز برای افسردگی شده و انواع بسیاری از افسردگی شناخته شده است که در حوصله ی این کتاب نیست و فقط به چند نوع رایج اشاره می کنیم :

افسردگی دو قطبی ( مانیا ) ( حالتی که فرد گاهی بسیار شوخ، خوشحال و پرانرژی است و گاهی افسرده و ناراحت ) و افسردگی فصلی (در فصولی که نور کم است مثل پاییز و زمستان فرد حالتی افسرده دارد ) افسردگی مادر شدن، افسردگی پس از زایمان و افسردگی یائسگی (سه مورد آخر به علت تغییرات هورمونی در خانم ها صورت می گیرد ).


درباره افسردگی زنان


از هر 4 نفر زن، 1 نفر افسردگی شدید را در مرحله ای از زندگی خود تجربه می کند.

بیماری افسردگی ، زنان را صرف نظر از ویژگی های نژادی ، قومی و یا طبقاتی ، دو برابر بیش از مردان مبتلا می کند .

افسردگی، عامل شماره «1» ناتوانایی و فعالیت های مختلف در زنان است .
به طور کلی زنان متاهل بیش از زنان مجرد به افسردگی مبتلا می شوند . همچنین افسردگی در میان مادران جوانی که ناگزیر هستند تمام وقت در منزل و در کنار فرزندان کوچک خود باشند، بیشتر رایج است .
حداقل 90 درصد از تمامی اختلالات مرتبط با غذا خوردن ، در زنان روی می دهد و به طور کلی یک ارتباط قوی بین اختلالات غذا خوردن و افسردگی وجود دارد .
افسردگی ممکن است زنان را در معرض خودکشی قرار دهد . در حالی که تعداد بیشتری از مردان نسبت به زنان در نتیجه اقدام به خودکشی می میرند، اما تعداد زنانی که دست به خودکشی می زنند دو برابر مردان است .
فقط یک پنجم از زنانی که از افسردگی رنج می برند ، در پی درمان بر می آیند. امیدواریم شما جزو این یک پنجم باشید .

ادامه دارد...
منبع :edvardo.blogsky


برچسب ها: افسردگی، استرس، وسواس، تجسم خلاق، استاد آرام،