تبلیغات
تست خودهیپنوتیزمی ،خودشناسی،روانشناسی - افسردگی - تست افسردگی
تاریخ : سه شنبه 24 شهریور 1394 | 05:22 ب.ظ | نویسنده : دکتر جمشید هاشمی
افسردگی - تست افسردگی
افسردگی چیست؟

افسردگیدارای علائم متعدد روحی و جسمی می باشد از علائم روحی می توان به یأس ، نگرانی ، عدم تمرکز ، مشکلات حافظه ، افکار منفی ، هذیان گویی ، توهمات ، احساس غیر مفید بودن و احساس اینکه « هیچ کس مرا دوست ندارد » یا « من چه قدر بدبختم » اشاره کرد .

از علائم جسمی افسردگی

افسردگییکی از رایج ترین و نیز جدی ترین اختلالات مرتبط با سلامت ذهن است که بشر امروز با آن دست به گریبان است ، اما با وجود این امروزه ما قادر هستیم که این بیماری را که به «ام المرض» معروف است خیلی موثر تر از سابق درمان کنیم . زیرا درک و شناخت بهتری از علل ایجاد افسردگی بالینی در اختیار داریم . بسیاری از مردم در نتیجه حادثه یا رویدادهای تلخی که در زندگی شان رخ می دهد دچار افسردگی می شوند . در حال حاضر مشخص شده است که سوابق خانوادگی و ژنتیکی هم میزان ابتلا فرد به بیماری افسردگی را افزایش می دهد . همچنین تنش های مستمر و فزاینده و عدم مکانیزم های مناسب برای مقابله با آن نیز در پدید آمدن افسردگی موثر است . امروزه می دانیم که در ایجاد هر یک از انواع افسردگی ، هم عوامل بیولوژیکی و هم عوامل روان شناختی دخالت دارند و این بیماری صرفا یک اختلال بیوشیمی ـ پزشکی نیست .
علائم افسردگی

 می توان به افزایش یا کاهش اشتها ، خستگی دائم ، یبوست ، اختلالات قاعدگی ، از دست دادن یا کاهش میل جنسی ، افزایش یا کاهش وزن و مشکلات خواب ( کم خوابی یا زیاد خوابی ) اشاره کرد . باید به خاطر داشت که افسردگی صرفا یک احساس غم و اندوه و یا یک خلق و خوی گرفته نیست که ظرف مدت چند ساعت و یا در طول مدت چند روز برطرف شود . انسان هایی که دارای افسردگی هستند و به عبارت دیگر از اختلال افسردگی عمده رنج می برند ، از علائم و نشانه هایی که ذیلا ذکر می گردد حداقل پنج ویژگی از یازده ویژگی مهم افسردگی را هر روز در تمام طول روز به مدت بالغ بر دو هفته تجربه کرده اند .

1- داشتن حالت افسرده مداوم شامل احساس غم و تهی بودن .

2- از دست دادن علاقه نسبت به مسائل خاص و بعضی فعالیت ها و سرگرمی هایی که زمانی مورد علاقه بود .

3- داشتن احساس نا امیدی و بد بینی .

4- داشتن احساس گناه ، بی ارزشی و ناتوانی .

5- بی خوابی ، کم خوابی و یا خواب زیاد .

6- از دست دادن اشتها همراه با کاهش وزن و یا پر خوری همراه با افزایش وزن .

7- کم شدن انرژی ، احساس خستگی و احساس رخوت و سستی .

8- داشتن احساس بی قراری و تند خویی .

9- دشواری در تمرکز برای به یاد آوردن مسائل مختلف و ناتوانی در تصمیم گیری .

10- داشتن افکاری خطرناک در رابطه با خودکشی و مرگ و یا اقدام برای خودکشی .

11- داشتن مشکلات جسمانی مداوم مانند : سردرد ، سوء هاضمه و یا دردهای مزمن که به درمان های پزشکی پاسخ نمی دهد و برای آن ها هیچ علت جسمانی یافته نمی شود .

ادامه دارد...

منبع :edvardo.blogskyبرچسب ها: تست افسردگی، افسردگی، تمرکز، تجسم خلاق، استاد‌آرام،